Тематичний тиждень сім’ї
(18.03.2024-22.03.2024)
Сім’я та школа це берег та море.На березі дитина робить свої перші кроки, отримує перші уроки життя, а потім перед нею відкривається велике море знань, і шлях у цьому морі прокладає школа.
З 18 по 22 березня у нашому закладі пройшов тематичний тиждень сім’ї. У рамках тижня з учнями були проведені різноманітні заходи.
НУШенята першокласу презентували фотоколаж “Сімейні моменти”, а третьокласники провели фотоконкурс « Сім’я – це школа обов’язків, заснована на любові”.
Здобувачі освіти четвертого класу влаштували фоточелендж «Сімейні традицію і як бути щасливим».
П’ятикласники після проведення виховної години “Сім’я-це острів турботи та любові”, створили герби своєї родини.
Учням 7-го класу було запропоновано написати міні твір на тему: «Школа – моя друга родина» та поділитися спогадами зі шкільного життя(світлини, відео). Padlet
Школярі восьмого класу створили колаж “Мої сімейні обов’язки”, а десятикласники – “Без сім’ї немає щастя на землі!”.
Тематичний тиждень чесності та довіри
З 26 лютого по 1 березня у школі проходив тиждень чесноті та довіри. Метою даного тижня було знайомство школярів з поняттям “чесність“, актуалізації та поглиблені знань, спонукати до доброчесної поведінки у повсякденному житті. Завдяки тижню Чесності та довіри учні занурились у цю тематику, сформували базові та необхідні відповідно до їхнього віку розуміння. Проговорили такі питання як: Що таке чесність? Як це бути доброчесним? Під час годин спілкування, а саме «Магічний урок доброчесності», «Добро. Чесність», « Доброчесність у навчанні», «Доброчесність і справедливість» учні активно обговорювали різні ситуації та оцінювали правильність чи хибність вчинків, описаних у ситуаціях, пропонували власні принципи доброчесності, яких слід дотримуватись у школі та повсякденному житті. Старшокласники прийняли участь у челеджах та інтелектуальних іграх, після чого пройшли цікаві анкетування.
Тематичний тиждень профорієнтації
“Роби те, до чого народжений”
Вибір професії — важливий етап у житті кожної людини. У нашому навчальному закладі з 29 січня по 2 лютого проходив тиждень професійної орієнтації учнів «Роби те, до чого народжений». У рамках цього тижня було проведено ряд заходів для школярів.
НУШенята першого, другого та п’ятого класів створили фотогалереї «Моя майбутня професія».
Третьокласники поринули у світ дивних та незвичайних професій, а здобувачі освіти четвертого класу пройшли квест «Яка ж моя майбутня професія?».
Учні 6 класу презентували калейдоскоп малюнків «Професії моїх батьків», а семикласники висвітлили на Padlet-дошці свої майбутні професії. Під час проведення відвертої розмови «Хобі та моя майбутня професія», діти 8-го класу поділилися своїми захопленнями у вільний час, а деякі з них зізнались, що хотіли б пов’язати своє хобі з майбутньою професією.
Десятикласники за допомогою платформи Online test pad виконали тест, орієнтований на пізнання інтересів, важливих для вибору професії, спеціальності, посади.
Протягом тижня учні школи дізнавалися чимало нового про широкий світ професій. І ким би вони не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно та вміло.
Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія – ключ до успіху.
Тематичний тиждень мотивації
З 15.01.24 по 19.01.24р. у нашому закладі пройшов тематичний тиждень мотивації «Хочеш, щоб змінився світ? Змінись сам!»
У рамках тематичного тижня мотивації у першому і третьому класі відбулась година спілкування, де здобувачі освіти третього класу власним прикладом мотивували до навчання НУШенят першого класу. Учні обох класів презентували свої нагороди та досягнення за період навчання у школі.
У 2 класі було проведено мотиваційну хвилинку-онлайн “Навіщо потрібно вчитися?”, з метою мотивування учнів до навчання. Разом з вихователем зробили висновки, що від навчання зараз залежить наше майбутнє.
Здобувачі освіти четвертого класу проведений виховний захід «Яким я бачу майбутнє моєї держави» та пройшли цікаве анкетування.
Семикласники презентували найпотужніші думки видатних людей.
Дев’ятикласники поділилися своїми думками, що треба робити, щоб змінити світ.
Учні 10 класу провели тренінгове заняття “Будь собою”, а у випускників відбувся онлайн-марафон мотиваційних цитат, висловів та афоризмів.
************************************************************
Тематична декада “Різдвяний настрій”
Україна багата своїми традиціями й народними звичаями, тому з 1 по 12 січня 2024 року у школі було проведено декаду “Різдвяний настрій”.
Учні 1, 4, 6, 8 класів привітали щедрівками та колядками батьків, знайомих, друзів, вчителів та подарували усім незабутні емоції.
НУШенята 2 класу організували фоточелендж “Зимова казка”,а третьокласники створили фотогалерею “Різдвяний настрій”.
Скрипало Роман за підсумками голосування отримав солодкий подарунок за кращу щедрівку, які семикласники розмістили на Padlet дошці.
Впевнені, що в новому році здійсняться всі найзаповітніші мрії. Треба лише вірити в них!
************************************************************
“Міжнародний день боротьби з корупцією”
9 грудня вся міжнародна спільнота та широкі кола громадкості в усіх країнах світу відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією.
усвідослюючи важливу роль освіти в цьому питанні, педагоги нашої школи з 24 листопада по 8 грудня провели Тиждень доброчесності. Його мета – поглиблення знань про корупцію, її негативні наслідки та формування нетерпимості до цього явища.
“Доброчесність”
З 30.10.23 по 03.11.23 року у нашому закладі КЗ «Кочетоцька санаторна школа» Харківської обласної ради пройшов тематичний тиждень доброчесності.
Доброчесність – це один із кроків на шляху до розбудови чесного та успішного суспільства. І цей шлях, звичайно, починається з дитинства. Сьогодні приділяється велика увага вихованню доброчесності в учнів.
У рамках тижня відбулися такі заходи:
Першокласники переглянули відеоролик «Добро завжди перемагає».
Учні другого та сьомого класів взяли участь в онлайн бесідах «Чесність починається з тебе» та «Доброчесність – це ти» .
Здобувачі освіти 3 та 4 класів спілкувалися на виховних годинах «Доброчесність у навчанні» та «Виховуємо милосердя».
Школярі шостого та дев’ятого класів провели коло думок «Академічна доброчесність – шлях до успіху».
Десятикласники обмінялися думками після перегляду відеоролика «10 кроків до формування академічної доброчесності»
Доброчесність – це фундамент якісної школи та успішного школяра. Тож будьмо доброчесними.
«Моя сім’я – моя святиня»
Найважливіше, що є в житті кожної людини – це її родина.
Адже родина – це найрідніші, найближчі люди, які допомагають нам у складних ситуаціях, які дарують тепло, це безпечний і затишний рідний дім, наш маленький світ, в якому все дороге, звичне і зрозуміле. Родинне тепло, родинні уроки життя – це те, що людина бере із собою в доросле життя.
З 9 по 13 жовтня у нашій школі проходив тематичний тиждень родинного затишку. Учні школи із задоволенням долучилися до проведення даного тижня.
Так, першокласники створили яскравий і неповторний відеоролик «Моя сім’я – моя святиня», а другий клас запропонував до перегляду чудову фотогалерею «Моя сім’я – моя фортеця»
Здобувачі освіти 3 класу на тематичній годині спілкування розширили свої знання про родину, дім, сімейний затишок. Дітлахи підготували прислів’я, приказки, вірші про сім’ю. Наприкінці заходу учні намалювали на дошці “Будинок моєї мрії” та побудували біля нього мур, який складався з цеглинок Любові, Щирості, Поваги, Розуміння, Радості, Віри, Щастя.
Школярі 4 класу провели « Родинні посиденьки». Під час проведення цього заходу кожна дитинка мала змогу розповісти цікаві моменти життя своєї родини: подорожі країною, екскурсії, пікніки на природі, відвідування атракціонів. А найголовніше, що зрозуміла малеча: це так прекрасно, коли є поряд рідні люди, коли тепло, затишок, любов присутні в кожній їхній сімʼї!
Учні 6 класу до тижня родинного затишку створили “Родинні дерева” своєї сім’ї. Школярі впевнені, що сім’я – це місце, де започатковується життєвий досвід кожної людини.
Семикласники теж взяли активну участь у тематичному тижні родинного затишку. Під час години спілкування розширили уявлення дітей про сім’ю, розкрили роль та значення сім’ї в житті людини, навчилиcя аналізувати причини родинних конфліктів та шляхи їх вирішення.
Восьмий клас теж долучився до даного заходу і створив фото колаж. Учні знайшли та озвучили прислів’я про родину.
Справжніми майстрами у створенні шкільних фото колажів і відеороликів є дев’ятикласники, які і цього тижня порадували майстерним колажем світлин своїх родин.
Учні 10 класу поділилися розповідями про звичаї і традиції своїх родин, озвучили життєписи своїх найрідніших людей. Зокрема, Добрянський Євген розповів про свого відомого дідуся, Заслуженого діяча мистецтв України – Добрянського Івана Сергійовича, ім’я якого носить Мартівський Будинок культури.
Випускники із задоволенням поділилися щасливими митями своїх родин, взявши участь у фотомарафоні.
Хай буде планета красива й зелена
Чесність і довіра
Що таке чесність і довіра? Чи важко бути чесною людиною? Чому люди говорять неправду? Чи можна довіряти людині, яку викрили у нечесності? Ці та інші питання виникали у здобувачів освіти нашої школи під час тематичного тижня «Чесність починається з тебе».
Першокласники, щоб упевнитися, що чесність краща за обман, переглянули мультфільм «Корисні підказки». Учні другого класу були активними учасниками уроку доброчесності «Правила доброчесності у навчанні». Вихованці третього класу визначили, що таке чесність і чому вона важлива у житті. Переглянули відео «У чому цінність довіри?» і дізналися багато цікавого із поданих життєвих ситуацій. У прагненні стати хорошими людьми школярі четвертого класу взяли на себе обов̕язки бути чесними людьми. Із цікавістю переглянули мультфільм «Що таке чесність?» із подальшим його обговоренням.
На прикладах історій давньогрецького байкаря Езопа про те, як ведеться людині, яка втратила довіру через нехтування правилами доброчесності, здобувачі освіти 7 класу з̕ ясували, що означають вислови: втратити довіру, не виправдати довіри, зловживати довірою, втертися в довіру. Своїми роздумами про чесність, справедливість поділилася дев̕ятикласниця Філатова Вероніка – учасниця челенджу «Що для тебе чесність у школі і вдома?» Учні десятого класу взяли участь у відвертій розмові «Несподіваний ракурс» і записали невідомі факти кожен про себе. (Інформацію узагальнили учні 9 класу; вихователь Ірина Василевська)
Яким я бачу світ навколо себе?
https://www.youtube.com/watch?v=N41UnUjIITI
Валентинка для янгола-охоронця
Учні 3, 5 та 8 класів долучилися до онлайн-марафону «Валентинка для наших янголів-охоронців». Із любов’ю та ніжністю вони виготовили валентинки своїми руками. Ними привітали воїнів Третьої окремої танкової залізноі бригади, яка зараз знаходиться на передовій. (Вихователі Ткаченко І.В., Чудик Л.В., Бабута Т. І., Лазарева Т.В.)
https://www.youtube.com/watch?v=t5XIVAWSOVs&list=UULF6zH4ozozj-xq7-AOMeWNSA&index=10
Кому я хочу подякувати?
11 січня – Всесвітній день «Дякую». Це саме той день, коли варто подякувати всім, хто робить для нас добро. Учні нашої школи взяли участь у челенджі «Кому я хочу подякувати»
Щедрого вечора!
До свята Маланки та святого Василя діти підготували щедрівки і засівалки для мешканців селища. Радо їх зустрічали в кожній оселі, бо дітлахи несли господарям побажання щастя і добробуту
Новорічний вогник тепла
Малеча 3-го класу привітала своїх захисників з Новорічними та Різдвяними святами солодощами, малюнками. А ще діти разом з батьками виготовили окопні свічки. Новорічний вогник тепла був доставлений дружиною загиблого героя селища Кочеток Хворостяного Р.Ф. його побратимам 125 батальйону 113 бригади територіальної оборони. (Вихователь Тетяна Лазарєва, класний керівник Тамара Бабута)
Новий рік – світо нових мрій і сподівань
Традиційна новорічна обрядовість українців — це ціла низка зимових свят. Кожна людина чекає новорічного чарівництва. Особливо чекають ці свята діти.
З цього приводу в школі стартував тематичний тиждень “Новий рік — свято нових мрій та сподівань”. В школі відбулося чарівне свято Святого Миколая. Учні 1-5 класів з задоволенням взяли в ньому участь: читали вірші, співали, танцювали…
Учні 1 класу підготували фотоколлаж під назвою “Зимова казка”. Учні 2 і 3 класів підготували новорічні побажання та привітання. Учні 4 класу поділилися своїми позитивними емоціями від святкування у школі дня Святого Миколая. Наші учні 5 і 8 класів не забули і про наших захисників із ЗСУ 92 бригади та до дня Святого Миколая провели акцію “Подаруй тепло”, подарували власноруч виготовлені свічки. Учні 7 класу переглянули відеоролик “Як святкують Новий рік в різних країнах світу”. Учні 9 класу передали привітання рідній школі з днем Святого Миколая. Староста 10 класу звернулася до однокласників відеолистівкою з привітаннями.
Ми віримо, що в новорічну ніч здійсняться всі найзаповітніші мрії. Треба лише вірити в них! З Новим роком та Різдвом Христовим!
(Узагальнила інформацію Алла Сідорова, вихователь 1 класу)
https://www.youtube.com/watch?v=usSW7L_qh10
НОВОРІЧНИЙ ЧЕЛЕНДЖ
До новорічних свят діти підготували святковий випуск онлайн-журналу з веселими руханками та привітаннями
https://youtu.be/LzHu9l60GfM
Кейс-тиждень «Чи живе в нашій школі толерантність?»
Щорічно 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Саме цього дня у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпімості.
У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.
З 14 листопада в нашій школі відбувся кейс-тиждень «Чи живе в нашій школі толерантність?», тому кожен клас школи взяли у ньому активну участь. Учні 1та 3 класу створили “Квітку толерантності”, учні 2 та 4 класів взяли участь в онлайн-проєктах “Наші улюбленці”. Шостий клас провів годину міркувань з анкетуванням “Толерантність це” . Восьмий клас поділився рецептом толерантності. Дев’ятикласники пройшли тестування на толерантність, де більшість учнів класу виявилися толерантними людьми, які цінують не лише власну свободу, але й свободу інших, готові приймати людей з їх недоліками, перевагами та відмінностями. Учні 10 класу провели хвилину народної мудрості в притчах. Одинадцятикласники переглянули відео про толерантність у суспільстві та пройшли анкетування. Отже, ми з упевненістю можемо сказати: “У нашій школі живе толерантність!” (Інформацію узагальнила вихователь 1-го класу Олена БОЛОТНА)