Онлайн лекція на інтернет платформі“zoom”: “ Фізична безпека дітей в умовах воєнного стану”
12.04.2023 року соціальним педагогом Кащавцевим К.К. з учнями 8-11-х класів була проведена онлайн- бесіда на тему: “Фізична безпека дітей в умовах воєнного стану”.
Метою онлайн -лекції було підвищення рівня проінформованості учнів щодо правил безпеки, агроритму дій під час евакуації та розпізнання при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Учні дізнались ,як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватися, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів.
Увага була звернена на те, що у зв’язку з активними бойовими діями в Україні є висока ймовірність виявлення вибухонебезпечних предметів, та на алгоритм дій при виявленні підозрілих предметів (перегляд відеоролика).
Учні ознайомились з правилами безпеки під час евакуації, з ознаками замінованих територій та телевонпми “гарячих” ліній.
Захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації
Традиційно учні школи взяли участь у Всеукраїнській акції “16 днів проти насилля”. З цією метою для учнів 9-11-х класів представниками відділу ювенальної превенції Чугуївського РУП проведено онлайн-лекцію на тему «Захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Правила поведінки підлітків під час комендантської години»
Онлайн-лекція на тему «Торгівля людьми»
Згідно з планом роботи 06.10.2022 року для учнів 8-11-х класів соціальним педагогом Кащавцевим Костянтином проведено онлайн-лекцію на тему «Торгівля людьми». Як уникнути і зупинити в умовах воєнної агресії»
Учні мали змогу підвищити свій рівень знань щодо поняття «торгівля людьми», його історичними витоками і сучасними проявами, щодо прав та свобод громадян за кордоном, міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми та вчилися використовувати знання з правознавства в різних життєвих ситуаціях. Ці заходи допомогли підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми в умовах воєнного стану; обговорили причини, форми та ознаки цього явища; показали небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Наприкінці лекції учням були надані телефони: Національної дитячої «гарячої лінії» 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».
Свідомий вибір професії-запорука успіху в житті!
Вибір професії – справа складна, на жаль, часто буває так, що ні сама дитина, ні її батьки не в змозі однозначно визначитися з цим питанням: сьогодні дитина хоче бути <економістом>, завтра – <юристом>… Якщо перед родиною постає непростий вибір професійного шляху для своєї дитини, варто звернутися за допомогою до фахівців.
Соціальним педагогом зі здобувачами освіти 8-9-х класів санаторної школи проведено відкритий захід з профорієнтації, де вихованці дізналися про шляхи вибору майбутньої професії та мали змогу познайомитися з актуальними на ринку праці професіями. Соціальний педагог Кащавцев К.К. в цікавій та доступній формі розповів учням про необхідність правильного та усвідомленого вибору майбутньої професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. Зі здобувачами освіти було проведено лекцію з елементами тренінгу, під час якої вони ознайомились з описами професій та їх вакансіями в Харківській області, взяли участь в інтерактивному занятті про світ професій.
Лекція “Як не стати жертвою злочину”
Відповідно до шкільного плану спільної роботи щодо попередження негативних явищ та пропаганди здорового способу життя серед учнів 28.01.2021 року інспекторами сектору ювенальної превенції Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області Жугой С.В. та Малявіним О.С. для учнів 7-9-х класів була проведена лекція на тему: “Як не стати жертвою злочину”.
Старший інспектор ювенальної превенції Чугуївського відділу поліції ГУНП Світлана Жуга зустрілася з учнями 7-9-х класів. Офіцер розповіла дітям як слід діяти в тій чи іншій життєвій ситуації, наводячи характерні приклади, в тому числі, як не стати жертвою злочину. Роз’яснила адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення різного виду правопорушень. Вона акцентувала увагу на тому, що порушення законодавства (як кримінального, так і адміністративного) тягне за собою не лише матеріальні та моральні збитки (штрафи, обмеження чи навіть позбавлення волі), а й на все життя плямує молодій людині біографію, адже особа з судимістю навряд чи зможе влаштуватися на престижну роботу, службу в силових структурах та неабияк зіпсує репутацію своїм майбутнім нащадкам.
Також підлітки переглянули профілактичний документальний фільм “Молодь проти наркотиків”, в якому на реальних життєвих історіях відображений шкідливий вплив наркотиків на людину. “Наркоманія – це тяжка хвороба, тому її легше попередити, ніж лікувати. Значну роль в цьому відіграють, звичайно, ті, хто найбільше спілкується з дітьми – вчителі, вихователі та батьки. Через це дорослим необхідно звертати увагу на найменші зміни у поведінці дітей, проводити з ними більше часу, слідкувати за їх контактами та листуванням у соціальних мережах, з ким вони товаришують” – наголосила Світлана Жуга.
В процесі невимушеного спілкування діти задавали запитання та отримували кваліфіковані відповіді.
“Ні!” насильству у власній родині
11 вересня 2020 року в рамках засідання клубу “Право і закон” пройшло заняття з елементами тренінгу на тему: “Що таке насильство та як себе захистити?” (соціальний педагог Кащавцев К.К.). Розглядалися питання спрямовані проти насилля у сім’ї та інших видів насилля. Головна ідея засідання – формування розуміння дитиною того, що насильство є порушенням прав людини. Кожен з нас має сказати “Ні!” насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
Учні мали можливість переглянути соціальні відеоролики “Говори проти насильства”, “Викресли булінг – обирай блогінг”, “Друзів не обирають по одягу”. Учасники клубу отримали пам’ятки “Школа – простір без насильства”.