Цікаве заняття знайшли для себе гуртківці “Декоративного мистецтва” під час тематичного тижня родинного затишку «Острів добра й надії». Разом з батьками вони приготували веселі страви і поділилися ними з усіма учнями школи
Світ захоплень
У першому класі пройшов тематичний тиждень «Світ захоплень». Протягом цього тижня учні дізналися багато цікавих фактів про те, якими бувають захоплення, чому вони корисні, як, маючи захоплення, досягти успіху та, можливо, знайти для себе чудове хобі.
Під час тижня діти разом з вчителем Друзенко О.В. та вихователем Поповою В.І. шукали відповіді на проблемні питання: що мені подобається? Що я люблю? Як знайти для себе нове захоплення? Чи завжди захоплення приносять нам користь?
Починаючи ранковим колом та виконуючи безліч різноманітних інтерактивних вправ та завдань на всіх уроках, першокласники змогли визначити власні зацікавлення, уподобання, натхненно розповідали про свої захоплення, вчилися робити висновки-узагальнення та активно взаємодіяти з однокласниками. А підсумком тижня стала презентація результатів власної творчості дітей.
(Відео за підсумками тижня дивитись на Головній сторінці у розділі “Новини та оголошення”)
З Новим роком, роком Тигру,
Хай прийде з добром, не хитрим.
Лагідним нехай він буде,
Про дарунки не забуде!
Хай наділить всіх здоров’ям,
Мудрістю, теплом, любов’ю.
Щоб раділи цілий рік
Під тигрячий добрий рик!
Прикрашаємо школу до Нового року
Новий рік – свято нових мрій і сподівань. Діти і дорослі перебувають у стані щасливого очікування чогось незвичайного: прикрашають ялинки, готують новорічні композиції, готують подарунки. Школа – другий дім, тому її ми теж прикрасили до свята. Це і красуня-ялинка, і виставка Різдвяних чобітків, і новорічні композиції, і малюнки-привітання. Кращі поробки (Коваленко Влада, учня 4 класу, Каленова Рената, учня 1 класу) взяли участь в обласній виставці та нагороджені подяками за участь.
Тиждень мистецтва
Мистецтво – одна з найголовніших складових життя будь-якого суспільства .Там, де немає творчості, фантазії, там немає руху вперед. Недаремно в народному прислів’ї сказано : «Життя без праці – злодійство ,життя без мистецтва – варварство !»
Тому з метою прищеплення любові до рідного краю, українських народних традицій, розвитку комунікативних якостей з 4 по 8 жовтня 2021року в нашій школі проходив Тиждень мистецтва, девізом якого стали слова Василя Сухомлинського: «Через красиве до людяного – така закономірність виховання».
Розпочався тиждень зі шкільної лінійки, де був оголошений план заходів . У рамках тижня були проведені заходи, різноманітні за формою, але об’єднані єдиною тематикою . 1 клас зробив виставку малюнків «Малюнкова абетка» . Кожен учень розмалював свою літеру, намагаючись використати державні та народні символи України. З поданих літер діти виклали речення: «Україна – моя Батьківщина». Другокласники провели цікаву гру-вікторину «Мистецькі посиденьки». Змагалися в знаннях кольорів , жанрів мистецтв , засобів виразності графіки, сприйнятті образів. А закінчилися посиденьки виставкою малюнків «Осінь – чарівниця»,в якій були представлені різні техніки виконання робіт.Учні 3 класу спробували втілити свої фантазії на одному з майстер-класів «Чарівний світ фарб», який провела вчитель початкових класів Рой Н.В. Наталія Валеріївна вчила, як створювати композицію малюнка, як правильно користуватися пензлями, наносити мазки та поєднувати кольори. Діти із задоволенням і натхненням працювали над власними витворами мистецтва. У 4 класі пройшов майстер-клас “Петриківський розпис. Основні елементи петриківського розпису. Розпис паперової тарілки”. Діти із задоволенням намагалися повторити основні елементи розпису та відтворити їх під час виконання малюнку на тарілці. Не менш цікаво були проведені заходи і в середній школі: 5 і 6 класи відобразили осінню красу рідного краю в художній галереї «Чарівний пензлик», 7 клас провів осінній пленер на тему «Малюю щастя», де кожен учень зміг виразити своє бачення стосовно оголошеної теми ,в учнів 8 класу відбулася віртуальна екскурсія до Київського музею історичних коштовностей України, а дев’ятикласники, проводячи усний журнал, змогли поринути у світ «Семи рукотворних чудес України».
Проведені заходи надали можливість учням розкрити творчі здібності, відчути себе талановитою особистістюі дізнатися багато нового.
Великодні дива
“Христос воскрес!” – десь пролунало,
І на душі святково стало.
Ось кошики із рушниками
Несуть до церкви із пасками.
Святково свічки засвітились,
І всі частунки освятились.
“Христос воскрес” – лунають дзвони.
Хай зникнуть всякі перепони!
У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Ми святкуємо його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на добро і мир. А найголовнішими елементами обрядової традиції найдорожчого зі свят є паска і писанка, популярність яких зростає з кожним роком. “Доля світу залежить від того, скільки писанок розмалюють люди на землі щороку. Доки пишуть писанки світ існуватиме”, – говорять старі люди.
Учні нашої школи не залишились осторонь святкових приготувань і ми з радістю презентуємо читачам нашого шкільного сайту політ фантазії, любов і тепло, творче натхнення, добро і віру від наших учнів, які щиро готувалися до Великодніх свят.
Лялька-мотанка
Лялька, як дитяча іграшка і оберіг родини й Роду, як могутній магічний талісман та символ зв’язку між поколіннями, знана в багатьох традиційних культурах земної кулі – від Аляски до Австралії, від Африки до України. Головне призначення ляльки – берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів. Учні 5-го класу опанували проект “Лялька-мотанка”. Створюючи свої вироби, дотримувалися усіх традицій наших пращурів. Результат представлений у роботах п’ятикласників.
Корисні напої
Зараз, під час карантину, дуже доречним є вживання корисних напоїв, які можуть підтримати та зміцнити здоров’я. Учні 6-го класу ознайомилися з технологією приготування гарячих напоїв та закріпили свої навички практично: готували чай, каву, какао, шоколад тощо. Шестикласники поповнили знання про способи подачі гарячих напоїв та не забули пригостити своїми гарячими стравами весь клас.
Рамки для фото
Історія рамок бере початок ще з XV століття, коли живописці стали прикрашати свої картини художніми рамками. Учні 7-го класу ознайомилися з проєктом “Рамка для фото”. Ідеї черпали з мережі Інтернет та додавали до своєї роботи власну фантазію. Рамки вийшли оригінальні, несхожі одна на іншу. Їх можна дарувати рідним і друзям на свята і дні народження, або прикрасити свою кімнату.
Краватка-метелик
Краватка-метелик або просто метелик – різновид краватки, що має форму банта. Являє собою тканинну стрічку, зав’язану навколо коміра симетричним вузлом. У 1904 році на прем’єру опери Дж. Пучіні “Мадам Батерфляй” у Мілані музикантів оркестру зобов’язали одягнути краватки-метелики. Саме з цього часу й починається історія народження краватки-метелика. Під час розробки творчого проєкту восьмикласники досліджували історичні факти щодо виникнення та розвитку краваток взагалі й конкретно краватки-метелика, опановували їх різновиди та виготовили власну краватку-мелетик.
Нове життя старим речам
Життєві обставини сьогодні складаються так, що змушують людей економити. Так, наприклад, з міркувань економії з’явилася і стала всесвітньо відомою і надзвичайно популярною італійська піца, а вимушена економія тканини призвела до появи декоративно-прикладного мистецтва – клаптикового шиття. Вміння дати нове життя старим речам дозволяє не тільки заощаджувати кошти, але й реалізовувати свій творчий потенціал. У цьому переконалися учні 9-го класу. Трохи навичок володіння прийомами шиття, натхнення і фантазії – і старі речі ожили і одержали путівку в нове життя.
Збираємо урожай
Весняний настрій у малюнках!
Весна.. Не знаємо, як для кого, а для учнів першого класу весна – це чисте блакитне небо, радісний спів пташок, залиті сонцем квітучі сади і гарний настрій, який вони передають у своїх малюнках і щиро діляться ним з оточуючими.
Творимо красу власними руками
Карантин – це не привід сумувати, а привід розвивати творчі здібності! Мабуть, немає у світі людини, яка хоча б раз у житті не зупинялася помилуватися квітами. Їхні яскраві барви, прекрасний аромат і неземна краса спонукають здійснювати подвиги і творити дива. Так і наших першокласників надихнула пора квітучої кульбаби намалювати її квіти та зробити приємне друзям чи рідним, подарувавши їм власний шедевр на папері.
До нас завітав цирк
Морська мозаїка
Хоч надворі пізня осінь, та діти завжди мріють про море. Ось як їхні мрії перетворилися на яскраву, загадкову, принадну виставку творчих робіт. А допомагала гуртківцям втілювати свої мрії у життя – керівник гуртка Юсупова О.В.
Участь у Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді “За нашу свободу”
У цьому році учні нашої школи стали учасниками Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді “За нашу свободу”. До м.Києва були надіслані малюнки Дорошевої Дар’ї, учениці 8-го класу, Сумарокова Максима, учня 6-го класу, і Котенко Євгенії, учениці 5-го класу. А наша юна поетеса Шульженко Софія, учениця 4-го класу, написала вірш “Молитва за мир”. Сподіваємось, рядки маленької дівчинки, що просить зупинити війну на сході України, торкнуться сердець членів журі конкурсу.
В маленькому місті на сході країни
Марійка жила у колі родини,
Весела, щаслива, дитинству раділа
І вчителем гарним стати хотіла.
Але не судилось цій мрії здійснитись,
Вірвалась, мов вирій, війна оковита,
Вщент миттю дитячі розбилися мрії,
Як їхній будинок від граду обстрілів,
Таких, як Марійка, знедолених, сиріт
Війна розкидала як пух тополиний,
Садочки в руїнах, зруйновані школи,
Обстрілюють танки, в окопах військові.
За що ці жахіття? При чому тут діти?
Дорослі, благаю, війну зупиніть ви!
Ми діти країни, ми хочемо миру!
Кімнату затишну та кішку грайливу,
Веселку у небі, пшеницю у полі,
Матусеньку рідну та друзів у дворі.
Давайте молитись, просити у Бога,
На схід щоб вела тільки мирна дорога!
Тож, побажаємо нашим учасникам перемоги! А для нас вони вже – кращі!
Участь в обласному конкурсі SOS вернісаж
Виставка “Веселі трелі”
Новорічні чудеса
Зустрічайте осінь
Новорічна виставка
Конкурс малюнків “Люблю тебе, мій рідний краю!”
Запрошуємо до виставки “Дива з солоненького тіста”
Із тіста, виявляється, можна робити дивовижні картини та сувеніри. І якщо не знати, то навряд чи здогадаєшся, що всі ці вироби зроблені всього-навсього з солоного тіста.
Художнє ліплення із солоного тіста – найулюбленіше та захоплююче заняття учнів різного віку. З цього чудового матеріалу можна виготовити багато цікавих виробів, в тому числі цілі картини, що випромінюють тепло рук майстра. Солоне тісто – не шкідливий, екологічно чистий матеріал, який при ліпленні дає такі можливості, яких немає при роботі з іншими м’якими матеріалами. Приготування тіста з борошна, солі і води – є старовинним звичаєм для ліплення різних виробів. Здавна з солоного тіста ліпили фігури пташок, квітів та тварин з народних переказів та народних казок.
До вашої уваги вироби з солоного тіста вихованців гуртка “Іграшка-сувенір”, яким керує Юсупова Ольга Володимирівна.