Безпечний Інтернет
6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цей день є чудовою нагодою нагадати, наскільки важливо зберігати в безпеці свої особисті дані та фінанси у світі сучасних технологій. З цієї нагоди НБУ пропонує освітянам провести освітній захід у Вашому навчальному закладі та розповісти учням про важливість дотримання правил безпеки платежів та розрахунків в Інтернеті.
До марафону приєдналися і педагоги нашого закладу. Це чудова можливість поділитися корисною інформацією з учнями та допомогти їм стати відповідальними користувачами Інтернету.
Для проведення освітнього заходу до Дня безпечного Інтернету, було запропоновано використовувати матеріали на тему платіжної безпеки, розроблені експертами Національного банку України в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай.
Вітаємо учасників заходу!
ШКІЛЬНИЙ УРОК ВОЛОНТЕРСТВА
Протягом трьох місяців 90137 школярів нашої країни взяли участь у Всеукраїнському проєкті “Шкільний урок волонтерства”.
Серед них активними учасниками були учні 9 та 10 класів нашого закладу, які дізналися про волонтерство та можливосьі для себе у цій діяльності.
Вихователі Інна Ткаченко та Ірина Василевська отримали сертифікати за активну участь у реалізації даного проєкту.
Тренінг «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни»
З викликами, що принесла війна до цього дня не зіштовхувався жоден нині працівник освіти. Готовність швидко реагувати на зміни, жити і працювати в умовах невизначеності, працювати з дітьми з досвідом війни, працювати під час війни, з дітьми, які знаходяться в дуже різних умовах, зберігати себе в ресурсному стані, щоб забезпечити спокій і безпеку учням – все це завдання сучасного вчителя.
З 24 по 26 жовтня 2023 р. у нашому закладі пройшов тренінг «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни». Тренерами було проведено ряд лекцій з використанням різних практик та методик.
У рамках простору підтримки для жінок та дівчат, проект реалізується ГО «Грін-Ландія» у партнерстві з міжнародним комітетом порятунку – IRC.
Методичний бриф вихователів
Відбулося засідання методичного об’єднання вихователів. Було одностайно погоджено план роботи об’єднання на 2022/2023 навчальний рік та форму щотижневого плану на період дистанційної роботи. Проаналізовано стан використання вихователями інформаційних ресурсів та ІКТ у своїй діяльності та поставлено цілі з даного питання. Крім цього, педагоги обговорили умови участі дітей у Всеукраїнському відкритому фестивалі-майстерні “Адреса дитинства – гра”.
(Детальна інформація у відео)
ПРОТОКОЛ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ
«Як діяти під час онлайн уроків, якщо вмикається сигнал «Увага всім! Повітряна тривога»»
-
Якщо почули сигнал «Увага всім! Повітряна тривога» – не нехтуйте. Це сигнал – зупинити урок. Перш ніж вийти з онлайн зв’язку, потрібно пройтись за алгоритмом дій.
-
Акцентуйте увагу учнів фразою «Ви йдете в безпечне місце, яке встановлене за правилами вашої сім’ї»
-
Нагадайте дітям про рюкзак безпеки, де лежать необхідні речі, які школярі повинні взяти із собою в укриття.
-
Акцентуйте увагу учнів фразою «Пам’ятайте, що у разі неможливості спуститися в укриття, дотримуйтесь правила «двох стін», коли від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни. Ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій.
-
Акцентуйте увагу учнів фразою «Після сигналу «Відбій тривоги» доєднайтеся до занять за розкладом».
-
Дочекайтесь, щоб усі учні, які є слухачами, вийшли з онлайн зв’язку.
-
Демонструйте впевненість у своїх діях.
-
Вимкніть комп’ютер і самі пройдіть в укриття, взявши з собою речі першої необхідності.
У цей складний час, який переживає наша країна, перед педагогічними працівниками постає безліч питань щодо того, як організувати превентивну роботу з дітьми. Виникає потреба адаптувати знання та практику, що застосовувалися і спрацьовували у мирний час, – до реалій війни, реагуючи на виклики суспільства в умовах війни.
Ковід та війна навчили освітян справлятися з будь – яким обсягом інформації. Тому дистанційне навчання є тим певним порятунком, який дозволяє не прив’язуватися до площ, до наповненості класів, але забезпечити при цьому максимально можливий обсяг залучення дітей до заходів із запобігання шкідливим звичкам.
В умовах воєнного стану, використовуючи різні форми дистанційної роботи, можна долучити кожну дитину і кожного вчителя, практичних психологів та соціальних педагогів до емоційного розвантаження дітей і всіх учасників освітнього процесу, щоб якось відірвати їх від бомбардувань і жахів війни. Сам освітній процес є елементом тієї соціалізації, яка дозволяє певним чином абстрагуватися від певних реалій війни.
Новітні технології дозволяють здійснювати спілкування з людиною де б вона не знаходилась, сучасні діти достатньо знаються на інформаційних технологіях і володіють навичками роботи з комп’ютером. Тому вчитель має можливість направити діяльність учнів у соціальних мережах в потрібне русло, зробити її більш змістовною та використовувати для реалізації виховних цілей.
Оновлений банк кращих практик психолого-педагогічного супроводу та підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій і збройних конфліктів, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми розміщений на вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за покликанням.
http://surl.li/bytpj
Краще разом. Що таке педагогіка партнерства і навіщо вона в Новій українській школі
Розпочинаємо підготовку до засідання педагогічної ради. Відповідно до наказу сформорвані ініціативні та творчі групи з дослідження пріоритетності та ефективності таких практик, методик та технологій партнерської педагогіки:
Група 1. Як педагогіка партнерства працює в різних країнах світу (Фартушко Р.В., Усевич Т.В., Хлистун Л.П.)
Група 2. Педагогічне спілкування як головний чинник педагогіки партнерства (Лубенцова Р.І., Фартушко Л.В., Лісак Б.І., Бабута Т.І.)
Група 3. Проєкт – базова технологія педагогіки партнерства (Чудик Л.В., Даниленко Н.М., Рой Н.В.)
Група 4. Партнерська технологія колективної творчої діяльності (Клят Н.В., Ткаченко І.В., Лазарєва Т.В.)
Група 5. Тренінг як особлива форма співпраці учасників освітнього процесу (Пугачева О.Л., Кураксіна Н.Л., Сідорова А.М.)
Група 6. Як установити довіру: методика Кола як потужна групова практика порозуміння. Ігри-криголами (Мерко Т.А., Болотна О.О., Мелет Т.С.)
Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету
8 лютого педагогічний колектив школи долучився до “Всеукраїнського онлайн-флешмобу освітян до Дня безпечного інтернету”. 29 педагогів узяли участь у встановленні рекорду України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education, отримали рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в інтернеті, отримали оновлений “Посібник із безпеки дітей в Інтернеті” від Google в подарунок.
STEM-освіта: професійний розвиток педагога, шлях до творчого пошуку
На засіданні методичного об’єднання природничо-математичного циклу,яке відбулося 5 січня, вчителі проаналізували можливості впровадження принципів STEM-освіти в навчальний процес Нової української школи. Кабінети природничо-математичного циклу та технологій мають сучасну матеріальну базу, необхідну для реалізації Концепції розвитку STEM-освіти, але для успішного виконання цього завдання педагоги повинні усвідомити та пропустити через себе всю сутність STEM-освіти, опанувати методику використання STEM-технологій в освітньому процесі. Принципово новий підхід до виконання лабораторних робіт та проектів дає можливість учням відчути себе дослідниками, розвиває самостійність, необхідну для прийняття рішень та вчить відфільтровувати важливу інформацію. Учитель біології Даниленко Н.М., вчитель фізики Лісак Б.І. та керівник гуртка «Робототехніка» Чапля Д.В. поділилися досвідом своєї роботи із запровадження елементів STEM-освіти на уроках та позаурочній діяльності.
Формуємо відповідальне ставлення до навчання
Найтонші джерельця, з яких наповнюється ріка єдності навчання й виховання – це бажання дитини вчитися. Але як же відкривати оті джерельця, як зробити, щоб вони не замулилися? Чим попередити тривожне явище, з яким, на жаль, часто доводиться стикатися педагогам, ім’я якому – байдужість?
На ці та інші питання намагалися віднайти відповіді вихователі, які зібралися на планове педагогічне віче. У спільній творчій діяльності, в обговореннях та виконанні вправ дійшли висновку, що відповідальне ставлення до навчання формується через педагогіку партнерства й напряму залежить від мотивації, головним джерелом якої є успіх дитини. Педагоги через практичні вправи створювали ситуації успіху, малювали модель успішної дитини, шукали причини байдужості та шляхи її подолання.
“У нас не повинно бути нещасливих учнів, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися” (В.Сухомлинський).
“Дати дітям радіть успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності – це перша заповідь виховання” (В.Сухомлинський).
На шляху до STEM-освіти
Другого грудня 2021 року в школі відбулося засідання педагогічної ради на тему «Про завдання щодо впровадження STEM-технології в освітній процес».
Заступником директора з навчальної роботи Чоломбитько О.В. було висвітлено такі питання:
-
Що таке STEM-освіта?
-
Напрями розвитку STEM-освіти в Україні
-
STEAM-освіта в початковій школі
-
Способи впровадження методів STEM-освіти в середній та старшій школі
-
Засоби та інструментиSTEM-освіти