Новорічний вогник тепла
Малеча 3-го класу привітала своїх захисників з Новорічними та Різдвяними святами солодощами, малюнками. А ще діти разом з батьками виготовили окопні свічки. Новорічний вогник тепла був доставлений дружиною загиблого героя селища Кочеток Хворостяного Р.Ф. його побратимам 125 батальйону 113 бригади територіальної оборони.(Вихователь Тетяна Лазарєва, класний керівник Тамара Бабута)
https://youtu.be/6pHxwhrmIQM
До Дня Збройних Сил України
До Дня Збройних Сил України учні 11 класу підготували звернення зі словами щирої подяки захисникам і захисницям України (класний керівник Таїсія Усевич, вихователь Лідія Фартушко)
https://www.youtube.com/watch?v=5JpM-kZ1eRM
Щастя й добробут – вільній Україні (до Дня Гідності й Свободи)
Україна – це територія гідності та свободи. Це результат не однієї, а двох революцій – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи і революція 2013 року – революція Гідності. Це був надзвичайно важливий іспит для України, коли ми – українці – продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Тому, для утвердження ідеалів свободи і демократії, вшанування мужності та патріотизму українців, в нашій школі були проведені тематичні заходи.
21 листопада учні 7-го та 8-го класів запропонували долучитися до флешмобу «Моя свобода та гідність», в якому діти висловлювали свою думку та креативно пояснювали, що ж таке гідність, а що таке свобода, як саме вони їх розуміють. Потім учням запропонували самостійно сформулювати ідею патріотичного флешмобу. Учні 6-го та 11-го класів, після перегляду відеороликів, присвячених Дню гідності та свободи взялися обговорювати тему процвітання нашої країни, а дітки 2-го класу виготовили різноманітні патріотичні аплікації «Голуб миру». Учні 4 класу подивилися відеоролик, провели квест-гру, дізналися, що таке Гідність, Свобода, порядність, патріотизм та честь людини.
Дуже зворушливою справою стало для учнів 9-го класу виготовлення відео листівки, в якій були підібрані найтепліші слова привітання зі святом для наших українців. А десятикласникам було запропоновано вітальне відео.
Таким чином, проведені заходи, присвячені Дню гідності та свободи донесли до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття та посприяли розвитку бажання стати гідними громадянами України. (Інформацію узагальнили учні 7 класу; вихователь Наталія Кураксіна)
«Мивірим в майбутнє твоє, Україно! – говорять сьогодні дорослі й малі. – Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас- єдина, немає такої, як ти на землі!»
До Дня Гідності і Свободи учні 9 класу з вихователем Іриною Василевською долучилися до марафону “Ми й не знали, що так її любимо!”
Поетичний марафон до Дня української писемності та мови
Рідна мова – надійна у битві броня і сила. Українці, здіймаймо ж над словом крила! Це наш праведний дух, оберіг і основа. Патріоте, обійми й захисти рідну мову!
“Війна і мир в поетичних рядках” – під таким гаслом об’єдналися учні школи в поетичному марафоні, який присвятили Дню української писемності й мови. Стільки щирості, любові, оптимізму й надії звучало у виступах дітей, що жодного вони не могли залишити байдужим.
Ми, українці, маємо унікальний, потужний, співучий і мелодійний код, який має нас об’єднувати. Це наша мова. Вона соборує нас, дає нам життєдайну силу, напуває соками правди і свободи. Наш обов’язок – зберегти і передати цей код наступним поколінням. Тільки з мовою живе народ, тільки мова ідентифікує нас як націю! Бережімо! Любімо! Плекаймо!
Обласна акція “Дякуємо захисникам і захисницям України!”
Вони повертаються з поля бою. Скромні й мовчазні. Та у кожному з них кричить історія, яка варта тисячі книг. Тяжкопоранені, пошматовані осколками і кулями, втрачаючи свідомість і стікаючи кров’ю, вони проявляють козацький гарт і непереборну волю. Наших Героїв не має зустрічати буденність. Наша любов і повага, вдячність і шана мають зцілювати їхні душі.
Тож учні нашої школи активно долучилися до всеукраїнської акції-подяки нашим захисникам і захисницям. Малюнки, вітальні листівки, десятки різних виробів-сувенірів, каремати, дощовики, речі першої необхідності і багато інших подарунків приготували діти разом з батьками нашим захисникам. Щодня, ризикуючи своїм життям, вони виборюють свободу для України, для тебе і для мене.
Дякуємо Героям за відвагу, мужність та за кожен новий день! Ви – щит і міць нашої країни та всієї Європи! Слава Україні! Героям слава! Україна переможе!
(Міністр інформації Голуб Аліна)
Повертайтеся живими, благаємо!
Не такий День захисту дітей цьогоріч, як завжди. Потьмарений війною, пригнічений болем, розфарбований жахом… Та щоб наступного року у це свято всі діти могли радіти і сміятися, сьогодні самовіддано б’ються наші воїни з ненависними рашистами.
За ініціативи адміністраторів телеграм-каналів міста Харкова учні школи долучилися до конкурсу малюнків для підтримки морально-психологічного духу наших захисникі, які щодня ризикують своїм життям заради життя, заради дітей. Усі малюнки ми надіслали до телеграм-каналів, а далі вони полетіли на фронт.
Сьогодні усі наші думки з нашими захисниками, тому у дитяче свято шлемо свої дитячі серця у дитячих малюнках. Повертайтеся живими, благаємо!
День єднання
Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», 16 лютого 2022 року Україна вперше відзначатиме День єднання.
Учні та педагогічний колектив Кочетоцької санаторної школи активно долучилися до святкових заходів. У цей день лунали пісні і вірші про Україну, щирі побажання жити в мирі і злагоді. Взявшись за руки, діти і дорослі показали, що всі ми – громадяни однієї держави, що ми – чисті і відкриті та незламно прагнемо до миру.
Дякуємо Вам за подвиг!
Пиши, читай, розмовляй українською! Це модно!
До дня української писемності за ініціативи НУШенят 3 класу та їх наставників Рой Н.В. та Горейко Т.І., учні та їх батьки, педагоги, працівники школи, і навіть вихованці дошкільного закладу селища Кочеток приєдналися до творчого челенджу “Шануй українську!”.
Головне гасло заходу: “ПИШИ, ЧИТАЙ, РОЗМОВЛЯЙ УКРАЇНСЬКОЮ! ЦЕ МОДНО!”
Подаруй тепло захисникам України
До Дня захисників та захисниць України учні школи взяли участь в обласній акції “Листівка захисникам України”. Учні 2, 6, 10 класів запросили воїнів до школи та з захопленням послухали їх історії про захист нашої держави на Сході України, після чого подарували їм вітальні листівки. А 3-й, 8-й та 11-й класи привітали захисників зробленими власноруч листівками вдома. Семикласники зі своїм підшефним 4-м класом завітали у Чугуївський військкомат, де не тільки подарували воїнам листівки, а влаштували для них справжнісінький концерт. А учні 5-го класу влаштували челендж “Намалюй листівку захиснику”.
Дорогі захисники, нехай Вас зігрівають теплі побажання дітей, які Вас шанують, бажають міцного здоров‘я і Божого благословіння! Миру нашій Україні! Героям слава!
День територіальної оборони
1 жовтня 2021 року учні 10-11-х класів Кочетоцької санаторної школи брали участь в урочистих заходах, присвячених Дню територіальної оборони, які проводилися в Чугуївському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. На плацу працювали різні підрозділи. Війскові ознайомили учнів із сучасною бойовою технікою, стрілецькою зброєю та різноманітними військовими приладами. Вихованці виявили велику зацікавленість до наданої інформації та розширили свої знання, отримані під час уроків Захисту України.
Перший урок 2021/2022 навчального року
“З Україною в серці”
Тіні незабутого Чорнобиля
26 квітня 1986 року Україна пережила смертоносну аварію на Чорнобильській АЕС. Відтоді цей весняний день для всього світу став втіленням скорботи за жертвами трагедії. Слово “Чорнобиль” стало знаком біди для мільйонів громадян, символом значних матеріальних і духовних втрат суспільства. Пам’ятаючи про темні сторінки історії, ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежних, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній подвиг назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам’яті українського народу. Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ. Вихованець гуртка образотворчого мистецтва Сумароков Максим (художній керівник Кащавцев К.К.) закарбував цю подію у малюнку “Місто сумних спогадів”. Робота була надана до участі в обласній виставці-акції “Тіні незабутого Чорнобиля”.
Що ти знаєш про козаків?
Цьогоріч у школі продовжено традицію проведення уроків мужності. У 1-ому класі нещодавно він пройшов у формі вікторини з елементами змагань. Діти дізналися багато цікавого про історію українського народу, вчилися шанувати своїх доблесних сміливих предків – запорізьких козаків та наслідувати їх кращі риси.
Ланцюг єдності
22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. В цей день у нашій школі відбулася інтелектуальна гра-акція “Ланцюг єдності”. Учні 11-го класу розповіли учням про цей день в історії України, провели для школярів вікторину з історії нашої держави, нагадали про національні традиції. Діти з цікавістю відповідали на питання, давали інтерв’ю. Наприкінці свята всі разом створили символічний ланцюг, як нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
До 75-ї річниці Дня визволення України
День визволення України від нацистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території тодішньої республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані, що маємо сьогодні свою державу.
Діти України не хочуть війни, але розуміють, що вони – майбутнє держави. Тому зростають сильними, спритними, розумними і відважними.
Екскурсія в героїчне минуле
У рамках акції “Щирі вітання тобі, ветеране!” до Дня закінчення Другої світової війни учні 6 класу 3 вересня 2019 року побували на місці падіння бомбардувальника, який у березні 1943 році був збитий ворогом у небі нашого рідного селища. Учні уважно послухали розповідь вихователя про пілотів ІІ світової війни, які віддали своє життя, захищаючи Вітчизну.
9 травня
Перемога свята, перемога!
Свято миру, свободи, весни.
Чом тоді мої очі вологі?
Бо не всі повернулись з війни…
… Війна, що увірвалась на українську землю у далекому 1941 році, відібрала мільйони життів, спотворила нашу чудову землю, але не зломила наш народ. Тим незабутнім рокам присвятили тематичну лінійку п’ятикласники. Про те, як боролися українці за кожен клаптик рідної землі, вони розповіли учянм школи, щоб памятали, щоб цінували мир і не були байдужими.
“Крути – і сум, і біль, і вічна слава України.”
Так називався урок мужності, проведений у 7 класі вихователем Луценко Н.В. з нагоди 101-ї річниці загибелі трьохсот 17-річних юнаків під станцією Крути в бою проти більшовицької армії. Вихованці ознайомилися з трагічними сторінками історії становлення незалежної Української держави, а використання різноманітних інтерактивних форм роботи сприяло тому, що учні були не пасивними слухачами уроку мужності, а активними його учасниками.
Подвиг – свідок мужності
У рамках методичного флешмобу на високому рівні пройшов урок мужності у 6-му класі (вихователь Клят Н.В.). За основу були взяті приклади мужності у сучасному повсякденному житті. Підібрано цікавий та змістовний матеріал до заходу, який змусив шестикласників замислитись: “А чи зміг би я…?”. Особливим було хвилювання учнів, коли вони висловлювалися на трибуні відвертості. Трохи відчувалась емоційна напруженість, адже тема героїзму, особливо дитячого, нікого не залишила байдужим.
Повертайся додому живим!
Напередодні Дня захисника України учні школи-інтернату написали листи українським солдатам та привітали їх зі святом. Діти своїми посланнями підтримали наших воїнів, які щодня жертвують собою заради нас, наших родин і нашого майбутнього. В кожного з них є своя рідна домівка, рідні люди, але там, у зоні бойових дій, мабуть, як ніде, відчувається туга за ними. Тому листи і привітання – це як подих домашнього тепла для військових.
Діти впевнені, що добрим словом, хай хоч трішечкки, піднімуть настрій солдатам і дадуть їм віру й надію, що хтось про них піклується, усвідомлює їхню пожертву.
Повертайтеся живими!
Ми пам’ятаємо!
Минають роки, відлітають у вічність. 73 роки минуло відколи замовкли останні постріли Другої світової війни. Напередодні свята Перемоги учні 5 кл. (кл. кер. Клят Н.В.) зібрали в сімейному колі учнів та педагогів школи-інтернату для того, щоб згадати тих, хто кував перемогу у цій страшній війні. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, яким не судилося повернутися додому та тих, хто не дожив 73-річчя Перемоги.
Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника Невідомому солдату с.Кочеток. Цю відповідальну справу було доручено учнівському активу школи-інтернату.
Школа детективів “З Україною в серці”
У 2 класі (вихователь Караченцева Н.О.) був проведений урок мужності у формі гри-квесту: школа детективів “З Україною в серці”. Це захоплююча гра, яка передбачає застосування розумових зусиль, знань, кмітливості, артистичності, творчих здібностей і вияву командного духу. Учні в цій грі показали свої знаня і вміння. З задоволенням вони виконували завдання у різних секторах та збирали частини пазлів, що мали утворити картину із зображенням карти України. Після проходження випробувань діти отримали “Посвідчення детективів” і призи.
Гра-квест
16.11.2017 р. у школі відбувся козак-квест “Пропала булава”, підготовлений вчителем історії Усевич Т.В. Допомагали козакам знайти заховані клейноди рої учнів 5-7- х класів. Щоб знайти вкрадену Катериною ІІ козацьку булаву, команди пройшли 7 боїв, 7 випробувань, показали свої знання, таланти, виявили винахідливість та прагнення до перемоги. Гра-квест залишила добрий настрій і чудові враження від спільної праці та перемоги!
Уроки мужності до Дня закінчення Другої світової війни
Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2-е вересня 1945-го року. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.
З 4 по 8 вересня у школі були проведені уроки Пам’яті, мужності та патріотизму, тематикою яких стала подія 70-річної давнини.
Учні 2, 5,10 та 11-х класів провели уроки-мітинги біля пам’ятника Невідомому солдату смт Кочеток. Трепетними були хвилини розповіді про священну пам’ять героям, які полягли на фронтах світової війни та декламування поезії про жахливі події тих років. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до обеліску діти вшанували тих, хто віддав молодість, здоров’я, життя за рідну землю.
Спільною мрією українського народу сьогодні є якнайшвидше завершення військових дій на Сході України і прагнення миру нашій державі.
В ім’я твого і мого життя
В рамках тижня пам’яті “В ім’я твого і мого життя” до Дня пам’яті і примирення учні 1 класу відвідали “Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна” м.Чугуїв.
Діти із завмиранням подиху слухали розповідь екскурсовода про одну із жахливих сторінок ХХ століття – Другу світову війну 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу.
На жаль, так сталося в Україні, що знову потрібно захищати єдність держави та її кордони. Про це пішла мова в наступній залі музею, де вшановується пам’ять учасників та героїв АТО. Вихованці взяли участь у виготовленні листівки нашим воїнам – виготовили трикутники із віршами.
Мужність і відвага крізь покоління
9 травня, у День 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в селищі Кочеток біля пам’ятника загиблим воїнам відбувся мітинг-реквієм.
Святкова хода до пам’ятника розпочалася на центральній вулиці селища. Очолювали колону прапороносці з державними прапорами України та військовослужбовці, які несли гірлянду квітів. Учні школи з квітами вишикувались у живому коридорі, а потім приєднувалися до святкової колони.
Мітинг не залишив байдужим нікого! Дуже глибоко до серця доносились і слова ведучих, і виступи присутніх. Всі вони дякували ветеранам Другої світової війни за їх подвиги на фронті та в тилу, за Велику Перемогу і подароване нам мирне сьогодення. До підніжжя пам’ятника поклали квіти. Світлу пам’ять воїнів вшанували хвилиною мовчання.
Після мітингу відбувся святковий концерт, у якому учні нашої школи теж узяли активну участь. Співом вітали учасників свята Недбай Вікторія та Шевченко Анна.
Пам’яті Героїв Небесної Сотні
Указом Президента України “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя в ім’я Революції Гідності ( листопад 2013 року-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Лінійка-реквієм, що відбулася в школі, була сповнена болем, смутком і скорботою. Під мелодію гімну Небесної Сотні “Пливе кача” ведуча запалила свічку й передала учням по колу, щоб кожен торкнувся пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. Світло цієї свічки стало даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.
Людської пам’яті свіча хай запалає
“Гранітні обеліски, як медузи,
Повзли, повзли і вибилися з сил.
На цвинтарі розстріляних ілюзій
Уже немає місця для могил.
Мільярди вір – зариті у чорнозем,
Мільярди щасть – розвіяні у прах…”
В.Симоненко
Напередодні Дня пам’яті героїв Крут та пам’яті жертв Голокосту в школі відбулася тематична лінійка “Людської пам’яті свіча хай запалає”.
Лінійку підготували учні 7-го класу спільно з вихователем Фартушко Р.В.
На лінійці лунали вірші та історичні факти про жертви . Вшанували всіх заглиблих хвилиною мовчання.
Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулих років, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.
Привітання воїнам АТО
Учні 2-Б класу Кочетоцької школи-інтернату під керівництвом вихователя Ткаченко І.В. підготували щирі привітання воїнам АТО у вигляді листівки, яку відіслали їм до новорічних та різдвяних свят.
У зоні бойових дій отримати тепле привітання від дитини – найдорожче задоволення.
Звісно, діти підписували листівки з побажаннями воїнам наснаги, здоров’я, сили духу, миру та закінчення війни. Дітлахи з великою надією писали, що бійці мають повернутись додому, до своїх рідних, близьких неушкодженими та живими. Усі листівки зігріті дитячою любов’ю, турботою та несуть в собі неймовірну силу, заряд енергії, які так необхідні бійцям української армії.
Цей захід був особливим, бо виховував у дітей ідеали добра, людяності, любові, дружби, співчуття, патріотизм.
На Колегії МОН затверджено Концепцію національно-патріотичного виховання
На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрати державної незалежності та потрапляння у сферу впливу іншої держави, виникла нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.
ПЛАН ЗАХОДІВ
Комунального закладу “Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів” щодо відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
День Збройних Сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони “Про оборону України” та “Про Збройні Сили України”. Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Цей день – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.
В цей день, 06.12.2016 року, в школі-інтернаті в рамках національно-патріотичного виховання з метою залучення учнів до джерел національної історії і культури, сприяння патріотичному вихованню кожного учня, пробудженню національної самосвідомості було проведено спортивно-розважальне свято козачат, де команди учнів 2-4 класів змагалися у спритності, силі, витривалості та вмінні працювати в команді. Учні із задоволенням взяли участь у цьому змаганні. Переможці отримали медалі та солодкі призи, переможені – заохочуючі нагороди.
Моя родина в житті і долі України
У школі триває марафон уроків мужності та патріотизму. Так, вихователь Горейко Т.І. провела у 2-А класі виховний захід “Моя родина в житті і долі України”. Усі присутні мандрували островами Батьківщина, дружба, народ, родина. Розмаїття видів роботи, використаних вихователем, були підпорядковані єдиній меті – формування почуття патріотизму у маленьких громадян.
Чи готові ми захищати національні інтереси Вітчизни?
Напередодні Дня захисника України у школі відбулася конференція на тему “Чи готові ми захищати національні інтереси Вітчизни?” У ній узяли участь учні 8-10-х класів, серед яких були підготовлені експерти з економіки, культури та воєнної справи. Саме ці складові становлять національні інтереси кожної держави.
Соціологами було проведено соцільне дослідження серед учнів школи-інтернату та студентів Чугуєво-Бабчанського коледжу.
Особливої уваги заслуговує виступ еспертів з воєнної справи, бо ця тема є нагальною на часі.
23 роки Україна не знала війни, а тепер майже кожну родину так чи інакше опалило полум”я військових дій.
Раніше ми не дуже звертали увагу на слова “Слава Україні – героям слава!”. А тепер вони набули нового змісту. Наразі вже всім зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України.
Є і в нашому селищі чоловіки, і батьки наших учнів, що стали учасниками АТО. Їх ми і запросили стати учасниками конференції. Гостями цього разу стали воїни АТО Походенко Олександр Іполитович та Попов Олександр Володимирович.
У їхніх виступах діти відчули неймовірний біль через те, що зараз нашу землю намагаються розірвати на шматки. А також віру, що нам удасться відстояти цілісність нашої держави, її волю, її пісню, золоті жита й мир!
Нам є що захищати, нам є що берегти!
Вони для нас – приклад патріотизму і мужності
1 жовтня в Україні відзначається День людини похилого віку і День ветерана. З цієї нагоди в рамках акції “Милосердя і доброта – людства два крила” учні школи завітали до своїх підшефних.
Учні 2-Б класу зустрілися з ветераном педагогічної праці Подколзіною Вірою Іванівною, яка розповіла дітям про свою трудову діяльність.
Ветерана педагогічної праці Якубенко Валентину Трохимівну привітали восьмикласники. Більше 40 років вона віддала вихованню підростаючого покоління. І ми впевнені, що її згадують добрим словом сотні вдячних учнів.
Учні першого класу завітали в гості до учасниці Другої світової війни Петрової Людмили Федорівни, яка внесла свій вклад в перемогу, працюючи в тилу. Вона зі сльозами на очах згадувала ті важки часи, коли жінки, діти взяли на себе безліч <чоловічих> спеціальностей в тилу, бо чоловіки пішли на війну, і хтось повинен був стати за верстат, сісти за кермо трактора, стати обхідником залізниць, освоїти професію металурга і т. д. За трудовий внесок у перемогу над нацизмом у роки Другої світової війни Людмила Федорівна була нагороджена медаллю “За доблесну працю”.
4-А клас у супроводі вихователя Клят Н.В. і класовода Друзенко О.В. традиційно відвідали ветерана війни Походенка Віктора Яковича. Діти побажали йому міцного здоров’я, бадьорості духу і довголіття. Квіти і солодкий подарунок стали приємним доповненням до теплих слів. Віктор Якович, як завжди, був радий маленьким гостям. “Я вірю, що ви достойне майбутнє нашої країни”, – зауважив ветеран наприкінці зустрічі.
Дитячо-юнацька військово-патріотична гра Дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл”
Як сформувати юних патріотів України? Це питання сьогодні є коли б не найважливішим у системі виховної роботи з учнями. У нашій школі вирішено обрати однією з форм військово-патріотичного виховання гру “Сокіл”. Саме беручи участь у цій грі, діти набуватимуть знання, уміння і навички, необхідні захиснику ВітчизниСокіл”
Як сформувати юних патріотів України? Це питання сьогодні є коли б не найважливішим у системі виховної роботи з учнями. У нашій школі вирішено обрати однією з форм військово-патріотичного виховання гру “Сокіл”. Саме беручи участь у цій грі, діти набуватимуть знання, уміння і навички, необхідні захиснику Вітчизни.
9 Травня
9 травня, у День 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в селищі Кочеток біля пам’ятника загиблим воїнам відбувся мітинг-реквієм за участі ветеранів, представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, громадськості та учнів.
Святкова хода до пам’ятника розпочалася на центральній вулиці селища. Очолювали колону прапороносці з державними прапорами України та військовослужбовці, які несли гірлянду квітів. Учні школи з квітами вишикувались у живому коридорі, а потім приєднувалися до святкової колони.
Мітинг не залишив байдужим нікого! Дуже глибоко до серця доносились і слова ведучих, і виступи присутніх. Всі вони дякували ветеранам Другої світової війни за їх подвиги на фронті та в тилу, за Велику Перемогу і подароване нам мирне сьогодення. До підніжжя пам’ятника поклали квіти. Світлу пам’ять воїнів вшанували хвилиною мовчання.
Після мітингу відбувся святковий концерт, у якому учні нашої школи теж узяли активну участь. Танцювальний колектив подарував завзяті танці, а співом вітали учасників свята Степанов Максим та Солодухіна Анна.
Шануймо ветеранів!
У селищі Кочеток небагато залишилося людей, які є учасниками подій Другої світової війни, проте багатою є книга їх життя. Стало традицією відвідувати учнями інтернату їх вдома перед святом Перемоги. Завжди з цікавістю діти слухають зворушливі розповіді наймудріших мешканців селища. Чого тільки не випало на їх долю. Але найпекучіші спогади про роки, обпалені війною.
Ніби зачаровані, слухали діти кожне слово-історію, що з болем і гордістю промовляли ветерани, а потім привітали їх з Днем пам’яті і примирення та Днем Перемоги у війні з нацизмом і побажали здоров’я та мирного неба!
День початку кримському спротиву
29 лютого 2016 року в 11 класі було проведено урок, присвячений Дню початку кримському спротиву. Урок проведено з використанням інтерактивних методів навчання, візуальних джерел (відео-матеріалів, фотографій) та свідчень очевидців.
Тематична лінійка “Революція гідності: ми пам’ятаємо…”
У 2013-2014 роках в Україні відбулась безпрецендентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади.
Розпочалось усе в листопаді 2013-го, коли на Майдан вийшли люди, щоб висловити протест проти призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
У січні 2014-го – загострення конфлікту…. перші втрати.
На ранок 19 лютого число загиблих склало 25 чоловік…
“Кривавий четвер” 20 лютого приніс їх ще більше півсотні …
З почуттям великої шани прозвучали з уст одинадцятикласників, які підготували тематичну лінійку разом з вихователем Фартушкою Л.В., щемливі рядки:
Небесна сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…
У знак збереження світлої пам’яті всіх героїв Майдану та воїнів-захисників України, що пішли у вічність за цілісність, гідність і свободу нашої держави, запалили свічки та вшанували полеглих хвилиною мовчання.
Зустріч з воїном-інтернаціоналістом
15 лютого в 4-му класі відбулася зустріч з учасником бойових дій в Афганістані Місюрою Сергієм Миколайовичем. Учні ознайомилися з однією із найтрагічніших сторінок історії, свідком і учасником яких став наш гість. Вихованці із замиранням сердець слухали цікаву розповідь воїна- інтернаціоналіста. Коли група учнів читала вірші, їх супроводжувала пісня О.Розенбаума та документальні кадри фільму. Захід закінчився хвилиною мовчання, якою присутні вшанували загиблих.
Квіти там, де Крути…
Як сьогодні достукатися до дитячих сердець, які, поринаючи в свій комп’ютерний світ, часто залишаються байдужими до долі країни і свого народу?! Як пробудити в дітях почуття гідності і любові до своєї країни, бажання брати участь у її долі? Саме ці питання стали поштовхом для проведення тематичного заходу “Квіти там, де Крути…”
Учням 3-11-х класів була представлена правдива інформація про події під Крутами у 1918 році. Готуючи вечір пам’яті, вихователь Одарченко О.В. намагалася підібрати саме ті слова, які змусили б кожну дитину пропустити через себе, що відчували ті молоді герої перед боєм, відчуваючи, що йдуть на смерть!
Завершився вечір піснею Кузьми Скрябіна “Сам собі країна”, яку виконав учень 3-го класу Степанов Максим. Зал сприйняв її бурхливими оплесками і підспівував:
Не стидайся – то твоя земля,
Не стидайся – то Україна!
Добре там є, де нас нема,
Стань для батька нормальним сином!
Це все – наша історія, часом славна й велична, а часом страшна і кривава. Але вона НАША. Молодь! Доля України в ваших руках! Ви – наше майбутнє! І нехай події під Крутами у ті далекі важкі роки стануть уроком совісті і правди для кожного з вас!
Національна єдність – запорука державності України
25.01.2016 року у школі для учнів 8-11-х класів було проведено конференцію на тему “Національна єдність – запорука державності України”. Учасники конференції підготували цікаві та змістовні повідомлення про історію створення незалежності та соборності України. Виступ учителя історії Усевич Т.В та презентація учениці 11 класу Хроль Анжеліки висвітлили історичні події, які сформували підгрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.
Мітинг-реквієм “Засвіти свічку пам’яті”
До Дня Гідності і Свободи у школі-інтернаті 20 листопада 2015 року проведено мітинг-реквієм “Засвіти свічку пам’яті”, який підготували учні 7-го класу (вихователь Сидорова Т.К.). Вони розповіли учням 5-11-х класів історію виникнення свята, яке увібрало в себе дві визначні події: День Свободи і Революцію Гідності. Діти запалили свічки і вшанували полеглих хвилиною мовчання.
Прес-конференція “Захист Вітчизни – обов’язок громадянина”
Сумна ця осінь й сповнена тривоги
За нашу землю, де бої ідуть.
Та хочеться скоріше перемоги,
Коли війська ворожі геть підуть!
А хто ж має наближати той день, коли на нашій рідній Україні вже не буде чути вибухів і не будуть гинути люди?
На це питання намагалися отримати відповідь учні 9-11-х класів, які узяли участь у прес-конференції “Захист Вітчизни – обов’язок громадянина”. Гостями конференції стали Горшков Володимир Джекович, заступник Чугуївського ВРВК, та Мазняк Олександр Миколайович, старший солдат АТО. У ході конференції учні дізналися про події на Сході України, визволені від сепаратистів міста і села, героїзм воїнів та значні втрати молодих бійців. В.Д. Горшков детальніше зупинився на питаннях проведеної мобілізації, її досягненнях та недоліках.” На жаль, – зауважив Володимир Джекович, – нам прийшлося працювати з великою кількістю деморалізованої молоді, яка не розуміє свої громаянські обов’язки”.
А ми маємо велику надію, що цей захід не пройшов марно, і більшість учнів замислилася над такими загальнолюдськими цінностями як патріотизм, людська гідність та почуття громадянського обов’язку.
Козацькі розваги
Запоріжська Січ.. Мабуть, немає жодної людини в Україні, яка б не знала про славну Січ, про січове козацтво. 14 жовтня – День українського козацтва та Покрови Пречистої Богородиці, а віднедавна і День захисника України. На честь цього свята в школі-інтернаті 13.10.2015 року пройшло свято “Козацькі розваги”. Маленькі козачата пригадали історію українського козацтва. Під час веселих конкурсів вони продемонстрували спритність, відвагу, швидкість, знання української історії. Цікаво і радісно було спостерігати за учнями, очі яких світилися від захоплення. Діти з честю впоралися з усіма завданнями і не посоромилися перед справжніми представниками Чугуївського Козацького полку, які були присутні на святі. Головний отаман Чугуївського козачого полку – Ганжа Микола Миколайович провів посвяту в юні козачата хлопчиків 2, 3-х класів та подарував їм солодкі медалі.
Проведення таких виховних заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, відновити традиції українського народу, виховувати патріотизм і любов до рідної Батьківщини.
До Дня партизанської слави
До Дня партизанської слави учні 7-го класу зі своїм вихователем Сидоровою Т.К. відвідали музей бойової слави Кочетоцької ЗОШ. Діти познайомилися з діяльністю партизанських загонів на території селища Кочеток та Чугуївського району. Один із стендів у музеї присвячений партизанці Клавдії Веремеєвій, яка загинула, прикриваючи відхід своїх товаришів, на березі Сіверського Дінця поблизу Кочетка. Її ім’ям названа одна з вулиць нашого селища. Повертаючись до школи, діти зупинились біля братської могили і хвилиною мовчання вшанували пам’ять про всіх загиблих у роки Другої світової війни.
Виховна година “Як треба захищати Вітчизну!”
До Дня закінчення Другої світової війни – 2 вересня – у школі пройшла акція “Тільки пам’ять не сивіє”. В рамках акції у класах пройшли бесіди, уроки мужності, зустрічі з ветеранами та інші заходи.
У 3-Б класі проведена виховна година “Як треба захищати Вітчизну!”. Разом з вихователем Захаровою Н.Ю. і вчителем Орініч О.В. діти відвідали ветерана війни – Глубокого В.Ф. Учні цікавилися військовими подіями, фактами, почуттями, які відчували бійці, захищаючи свою Вітчизну.
Тож бережи у серці пам’ять стріч,
Бо ви прийшли, коли була потреба,
Щоб знов спокійною була українська ніч,
І ясні зорі, і прозоре небо.
Гарний настрій, теплі слова і квіти подарували діти Василю Федоровичу. А він розповів про героїчний подвиг нашого народу, про своїх фронтових друзів. Дітей вразила кількість орденів та медалей ветерана.
Наприкінці зустрічі Василь Федорович побажав дітям успіхів у навчанні, закликав вести здоровий спосіб життя, щоб бути гідними слави наших нащадків і подарував усім подарунок.
Пам’ятай! Учись! Шануй!
Минають роки, відлітають у вічність. 70 років минуло, відколи замовкли останні постріли Другої світової війни. У переддень знаменної дати учні 7-го класу зібралися на урок мужності “Пам’ятай! Учись! Шануй!” (вихователь Клят Н.В.), аби згадати про тих, хто кував перемогу у цій страшній війні.
Зі сльозами на очах діти розповіли про подвиги прадідів своїх, запаливши свічки, вшанували пам’ять тих, кому не судилося повернутися додому, та тих, хто не дожив до 70-річчя Перемоги.
Україна переживає зараз нелегкий час, тому у молитві діти звернулися до Господа з проханням зберегти їх державу. А на завершення вони повідали свої найзаповітніші мрії та прикріпили їх на крила голубові, щоб він поніс дитячі побажання у кожен куточок України. Проведений урок мужності не залишив байдужими ані вихованців, ані гостей заходу.
Мир і злагода – Україні!
До Дня пам’яті і примирення серед учнів 1-4-х класів був організований конкурс малюнку на асфальті “Мир і злагода – Україні!”. Діти початкових класів у яскравих кольорах відтворили на шкільному майданчику своє бачення проблеми війни і миру. Але в кожному малюнку школярі відверто показали, що вони не хочуть війни! Діти хочуть, щоб на небі була райдуга, а на землі – щаслива сім’я у затишному будинку з лелекою на даху, а навколо – квіти, посмішки і відкриті добру дитячі долоні!
Військово-патріотична гра “Сокіл”
Як сформувати юних патріотів України? Це питання сьогодні є коли б не найважливішим у системі виховної роботи з учнями. У нашій школі вирішено обрати однією з форм військово-патріотичного виховання гру “Сокіл”. Саме беручи участь у цій грі, діти набуватимуть знання, уміння і навички, необхідні захиснику Вітчизни.
Єдиний урок пам’яті “Депортація кримськотатарського народу 1944 року”
З метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання учнів, національного примирення 18 травня 2015 року проведено єдиний урок пам’яті для 9-11 кл. “Депортація кримськотатарського народу 1944 року – невиправданий злочин сталінізму”. Урок проведений з використанням відеоматеріалів у формі дискусії. Їй передувала цікава пошукова робота учнів-десятикласників. Вони ознайомили вихованців зі спогадами очевидців та тих, хто пережив депортацію.
Шануймо ветеранів!
У селищі Кочеток небагато залишилося людей, які є свідками подій Другої світової війни, проте багатою є книга їх життя. Стало традицією відвідувати учнями інтернату їх вдома перед святом Перемоги. Завжди з цікавістю діти слухають зворушливі розповіді наймудріших мешканців селища. Чого тільки не випало на їх долю. Але найпекучіші спогади про роки, обпалені війною. Вітаємо ветеранів з 70-річчям Великої Перемоги і зичимо їм здоров’я та мирного неба!
Тематична виставка графічних робіт “Вічний вогонь пам’яті” Кабиша Івана Юхимовича
До 70-річчя відзначення закінчення Великої Вітчизняної війни в школі-інтернаті відкрита тематична виставка графічних робіт “Вічний вогонь пам’яті” Кабиша Івана Юхимовича, відомого живописця, графіка, плакатника, учасника бойових дій, мешканця м. Харкова.
Стартувала акція “Ті, хто боролися за Свободу”, присвячена 70-річчю Перемоги над нацистськими окупантами
У 2015 році Україна разом із світовою спільнотою відзначатиме 70-ту річницю Перемоги над нацистськими окупантами та завершення війни у Європі. У нашій школі 24 лютого вже стартувала акція “Ті, хто боролися за Свободу”, присвячена цій значній події.
Учасники гуртка з хортингу під керівництвом Литвинова С.А. підготували для учнів 1-7-х класів показовий виступ з козацького багатоборства, який присвятили пам яті нашого земляка Литвинова Василя Іларионовича, повного кавалера “Ордена Слави” 3-х ступенів, ім’ям якого названа одна з вулиць с. Есхар Чугуївського району, де він мешкав.
Виступ майбутніх захисників своєї країни – то було нагадування про мужність, витримку, сміливість героїв, що своїм життям відстояли нашу Свободу, наше право на життя.
Вечір-реквієм “Небесна Сотня”
19 лютого учні 5-11-х класів зібралися на вечір-реквієм, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито в мирний час ХХІ століття. Діти згадали страшні події в ніч з 18 на 19 січня минулого року, коли загинули звичайні люди, які до цього мали свої сім’ї, батьків, друзів, свої захоплення, мрії і бажання. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.
Небесна сотня – безневинна жертва.
Бандитам не сховатись за хрестом
Отим хрестом, де їхня совість мертва
Зрікається і серцем і чолом.
Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.
Небесна Сотня віддала життя за кожного з нас! Не забуваймо про це!
Урок мужності та патріотизму “Україна – моя Батьківщина”
“Зараз тяжкі часи для нашої країни. Але українські військові проявляють мужність, вірність присязі українському народові, готовність віддати своє життя за мир і спокій в Україні. Також проявляють героїзм і прості українці, які допомагають забезпечити війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, не зважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл поранених та мирних громадян… Завдяки їм ми з вами віримо, що прийде час, коли наше життя наповниться щастям, спокоєм, хлібом і квітами, сподіваннями і радістю, працею і відпочинками – тим, що робить життя людським, щоб кожен з гордістю міг сказати: “Я – громадянин України, моя країна – Україна!” Для цього сьогодні потрібне головне – впевненість у силах народу і своїх власних, дружна родина і віра в успіх, у майбутнє України. Немає життя без України, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це мати, яку не вибирають, як і долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі!” – таким було заключне слово вихователя 6 класу Сидорової Т.К. на уроці мужності та патріотизму “Україна – моя Батьківщина”. Загрузити розробку уроку
Уявна подорож учнів 2-А та 2-Б класів “Моя Батьківщина”
Цю подорож під керівництвом вихователя Калтухчан О.Б. здійснили учні 2-х класів.
У всьому світі кожен знає:
Є Батьківщина лиш одна.
І в нас вона одна-єдина.
Це наша славна Україна.
Діти подивилися на Україну з висоти пташиного польоту, побували на зупинках “Державні символи України”, “Рослини-символи України”, “Українська мова – мова калинова”, “Пісня – душа народу”, “Народні обереги”.
Вони віддали життя за Україну
24 жовтня 2014 року в 9-ому класі проведено спілкування за темою: “Вони віддали життя за Україну”. Вихованці показали розуміння понять єдності й цілісності України, героїзму учасників Небесної сотні, воїнів, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України. Діти проявили вболювання за долю нашої держави, за долю людей, які живуть на Донеччині та Луганщині. Читати розробку. Дивитись слайди.
До 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників
З нагоди 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників 21 жовтня 2014 року вихователем 8 класу Горейко Т.І. проведено виховний захід “Шануємо пам’ять героїв України”.
Учні згадували про долі бійців селища. Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Пам’ять про подвиг всього народу повинна передаватись наступним поколінням – ця думка була лейтмотивом виховного заходу.
День Українського козацтва
14 жовтня, в День Українського козацтва, у школі проведені виховні години, присвячені козаччині. А учні 2-Б класу зібралися на гру-бесіду “Козацькому роду нема переводу”. Під час цікавих розповідей, козацьких ігор діти дізналися, що
Козаки – це вільні люди!
Козаки – безстрашні люди!
Козаки – борці за волю,
За народу кращу долю!
Другокласники переконалися, що є нащадками нашого славного козацького роду, що в їх жилах тече кров сміливих, відважних, розумних, вільних козаків. Наприкінці заходу вони дали присягу на вірність своїй рідній Україні:
Щоб козацькому роду не було переводу
Присягніть на вірність вітчизні й народу!
Присягаємо, що Вкраїну будемо любити,
Що ввіллємо в неї силу, щоб розвеселити.